МЕСНА БИБЛИОТЕКА У МОКРИНУ

Месна библиотека у Мокрину је у склопу Народне библиотеке „Јован Поповић“ од 24.јануара 1960. године.

Светог Саве 98

Мокрин 23305

0230/61-177

Библиотека је тада имала 3256 књига, а сада има 10075 књига на српском језику, од тога 2545 дечјих и 540 књига на мађарском језику, од тога 37 дечјих.

Приступ фонду је слободан, распоред по УДК систему.

Књижничар: Даринка Маљугић.

Радно време месне библиотеке у Мокрину: понедељак-петак од 08,00h-14,30h

и прва радна субота у месецу од 08,00h-13,00h.

Промоција књиге Милене Живков

Збирка прича „Мехур од сапунице“ Милене Живков представљена је мокринској публици.  О књизи је , поред ауторке, говорила Милана Бајкин, библиотекарка Завичајног одељења Народне библиотеке „Јован Поповић“ у Кикинди. Збирка прича „Мехур од сапунице“ је награђена на конкурсу „Прва књига за младе ауторе до 35 година“ Банатског културног центра Ново Милошево и Града Кикинде за 2019. годину.
„У збирци „Мехур од сапунице“, Милена Живков виспрено гради приче, користећи се сталном променом позиције приповедача, и на тај начин приче чини узбудљивим, лишене сувишне патетике.

Јунаци њених прича воде тешке интимне борбе, суочавајући се са многим питањима која муче савременог човека“ , наводи се у рецензији књиге.

Милена Живков је завршила студије Српске књижевности и језика у Новом Саду. Ради у ОШ ,,Васа Стајић" у  Мокрину као професор Српског језика и књижевности.